borievka_752A8154

Písal sa rok 2011

demo-attachment-48-about-me-1

NÁŠ PRÍBEH

Ako to začalo

Sedel som raz na chalupe s mojim kamarátom z Bratislavy, ktorý má dvoch psíkov. Rozprávali sme sa o nich, ale aj a o dĺžke ich života. Ani neviem prečo..., ale spýtal som sa ho, čo sa udeje so psíkom, ktorý uhynie, čo sa stane s jeho pozostatkami.... Vedel som, že svojich psíkov má veľmi rád, tak ma to zaujímalo. Odpoveď ma prekvapila. Bol to veľký problém a najmä v Bratislave. Obzvlášť preto, že býva v byte, a nie v rodinnom dome.

Zamyslel som sa a vzhľadom k tomu, že mám spoločenské zvieratká rád, zdalo sa mi veľmi surové spaľovať ich pozostatky v kafilérií. Začal som prvý krát rozmýšľať nad vybudovaním dôstojného a pekného miesta, kde by mohli byť pochovávané. Písal sa rok 2011.

Vlkovic

STANISLAV VLKOVIČ
Riaditeľ cintorina

Vlkovic

STANISLAV VLKOVIČ
Riaditeľ cintorina

HAPPYEND

Čo bolo ďalej

Uplynulo dlhých 10 rokov spoločného snaženia s mojimi spoločníkmi a s ambasádorkou nášho cintorínu, pani Eňou Vacvalovou. Konečne si dnes môžme povedať, že Bratislava má cintorín pre zvieratká Borievka, ktorý postupne vyrástol na našich pozemkoch v mestskej časti Dúbravka v Bratislave.

Našim zámerom je, aby toto pietne miesto bolo nielen miestom pre pochovávanie domácich miláčikov, ale aj verejným miestom, kde sa bude môcť každý návštevník poprechádzať, alebo si odpočinúť v prírodnom areáli s parkovou úpravou. Chceme, aby raz bola Bratislava na toto miesto hrdá.

2021otvorenie cintorína

1,2 haveľkosť pozemku

borievka_752A8130
demo-attachment-426-history-bottom-right
demo-attachment-427-history-bottom
demo-attachment-428-history-top-left

BRATISLAVA - DÚBRAVKA

Lokalita

Prístup k cintorínu je po Palackého ulici, následne odbočíte na Vojenskú cestu a na konci pred rampou odbočíte dopravka k Dúbravskej oáze pokoja a oddychu, cez ktorú prejtedet stále rovno na parkovisko cintorína Borievka.